Harry Potter ve Ateş Kadehi – Harry Potter and the Goblet of Fire izle
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
7.7 IMDB Puanı 389 Görüntülenme

Harry Potter ve Ateş Kadehi – Harry Potter and the Goblet of Fire izle

Harry düşünde Voldemort' un yaşlı bir adamı öldürdüğünü görür. Alnındaki yara izinin sancısı ile uyanır. Harry düşünde Voldemort' un yanında Peter Pettigrew değişik bir ismiyle Kılkuyruk ile tanımadığı bir adam vardır. Kim olduğunu düşünmeye çalışır fakat aklının ucuna hiç kimse gelmez. Harry Potter, Sirius'a kendi el yazısı ile uzun bir mektup yazar ve tüm olup biteni bütün çıplaklığı ile anlatır. Harry Potter, Wesley Ailesinden ciddi bir teklif alır. Bu teklif kupaya katılması teklifidir. Harry bunu kabul eder. Harry' i Privet Drive 4 numaralı evinden alırlar.
Dünya Quidditch Kupası' nda sıradışı bir vaka olur. Semanda Voldemort' un karanlık işareti görünür. Uzaktan hengameler gelmeye başlamıştır. Mr. Crouch' un konut cini olan Winky' nin elinde Harry' nin asasını bulurlar. Karanlık işareti Winky' nin yapmış olduğunu söylerler ve onu yargılarlar. Mr. Crouch' un kaygılı görüntüsü Harry ve dostlarının dikkatine sürüklemişti.
Mektep zamanı gelmiştir. Harry ve dostları trene binerek mektebe varırlar. Mektebe vardıklarında yıllardır yapılmayan Üç Sihirci Turnuvası bu yıl Hogwarts mektebinde yapılacaktır. Müsabakanın mükâfatı 1000 Galleondur. Müsabakaya üç mektep katılacaktır. Bunlar; Hogwarts, Beauxbatons ve Durmstrang' dır. Müsabaka çok risklidir bu surattan yaş hududu 17' dir. Ateş Bardağı denilen büyülü bir nesne bu üç müsabakacıyı tanımlardı. Tercih günü geldiğinde Harry ismini Ateş Bardağına atmamasına karşın ismi çıkar. Müsabakaya katılan birey rakamı dört olur. Bu bireyler Harry, Cedric, Krum ve Fleur' dur. Harry' nin en iyi dostu olan Ron kendisine inanmaz. Bu surattan araları bozulur.
Mektepte yeni Karanlık Sanatlara Karşı Korunma hocayı Profesör Moody ile tanışırlar. Moody değişik hocalara göre çok değişiktir. Hagrid bir akşam Harry' i evine çağırır. Harry Hagrid' in evine gider. Hagrid' i saklıca takip eden Harry müsabakanın ilk vazifesinin ejderhalar olduğunu bilir. Kendi mektebinden olan Cedric' e bunu söyler.
İlk vazife başlamıştır. Emel ejderhanın gözettiği altın renkli bir yumurtayı ejderhadan almaktı. Cedric, Krum ve Fleur ilk misyonu kazanmışlardır. Gizeme Harry' e gelince çağırma sihri ile kendi süpürgesini çağırır. Azıcık zorlanmış olsa da Harry' de birinci misyonu tamamlamıştır. İkinci misyonun ne olduğunu öğrenen Cedric, Harry' e kendini borçlu sezer. Bu surattan ona altın yumurtayı suyun içinde açmasını söyler. Harry en başta bu görüşü absürt bulur. Fakat başka devası kalmayınca sınamak zorunda kalır. Yumurtayı suyun altında açar ve yumurtanın sırrını çözer. İkinci vazife Hagwarts' arazisinde bulunan gölden hoşlandığı bireyi bir saat içinde kurtarmaktır. Harry bir saat suda nasıl kalacağını bulamaz.
Müsabaka sabahı Harry kütüphanede yatakalmıştır. Dobby Harry' i uyandırır ve eline galsamotu verir. Müsabakaya son anda geç kalmaktan kurtulan Harry ağzına galsamotunu atar ve göle dalar. Harry kendi rehinesini kurtarır. Fakat bir rehine kurtarılamamıştır. Harry buna sabredemez ve ikinci rehineyide kurtarır. Bu surattan Harry 3. olmuştur. Jüriler bir araya gelerek Harry' nin centilmenliğinden dolayı Harry' i 2. yaparlar. Üçüncü vazife sarih sarih söylenir. Büyük bir labirentin içinde kupa vardır ve kupayı ilk görüp değen birey bu misyonu kazanır.
Görev başlar. Harry ve Cedric' in puanları en fazla olduğundan en evvel onlar başlar. Arkalarından Beauxbatons ve Durmstrang talebeleri labirente girerler. Harry Cedric' e labirentte dayanak eder. Kupayı ilk Cedric ve Harry bulmuştur. İkisinin kararı ile kupaya aynı anda değerler. Fakat kupa onları Voldemort ve Kılkuyruğun olduğu kabre götürür. Kılkuyruk Cedric'i öldürür ve Harry heykele bağlar. Bebek eforu ve boyu olan Voldemortu elinde taşımaktadır. Kocaman büyüklükte bir kova getirir ve ilk iş Voldemortu kovaya atar. Daha sonra muhtelif malzemeler katar. Buna ek olarak son malzemeleri de ekleyerek kendi kesmiş olduğu elini ve Harry Potter'in birkaç damla kanını da katmaktadır.
Voldemort daha önceki eforuna kavuşur ve yandaşlarını çağırır. Yandaşların arasında Malfoy' un babası da vardır. Voldemort, Harry' e düello öneri eder. Savaşmaya başlarlar ama Voldemort ile Harry' nin asası aynı anka kuşu telinden olduğu için sihirler ortada kenetlenir. Harry' nin asasının baktığı yönde birden bire annesi, babası ve Cedric belirmektedir. Cedric cesedini babasına götürmesini ister. Asadan çıkan Harry' nin annesi, babası ve Cedric Voldemortu kısa müddetliğine oyalarlar.
Harry, Cedric' in cesedi ile mektep arazisine dönmüştür. Harry Voldemort' un döndüğünü kalabalığa söyler. Profesör Moody, Harry odasına götürür. Bu sırada Dumbledore, McGonagall ve Snape odaya girerler. Moody' e bir iksir içirirler ve Moody' nin hakikat sureti gözükür. Sahte Moody Mr. Crouch' un oğludur. Seneler evvel Azkabana atılmıştır ve orada can verdiği söylenmiştir. Dünya Quidditch Kupasındaki hadiseleri ve Harry' nin kabirliğe ışınlanmasını Moody kılığında yapmıştır. Tüm reeller ortaya çıkar.
1000 Galleon mükâfatı alana Harry dönüş treninden inerken tam Galleonları Fred ve George Weasley' e vermiştir. Ron' un abilerinden Ron' a yeni bir cüppe almalarını ister. Geri kalanları ise ''Weasley Sihirci Şakaları'' dükkanı açmak için kullanabileceklerini söyler.
Filmi başlatırken açılan REKLAMLAR filmlerin yüklü olduğu sitelerden kaynaklıdır bizden değildir.
Sitemizde yer alan filmleri farklı alternatiflerden izlemek için "KAYNAK" kısmından alternatif player seçeneklerine göz atabilirsiniz.


Sizler de film hakkındaki görüşlerinizi diğer kullanıcılar ile paylaşmak için yorum yapmayı unutmayınız.
NOT: İzlemek istediğiniz filmde çalışmayan kaynak ile karşılaşırsanız "BİLDİR" butonunu kullanarak bizler ile iletişime geçmeniz önemle rica olunur.
 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Detaylar

  Diğer Adları:

  Harry Potter and the Goblet of Fire

  Yayın Tarihi:

  18 Kasım 2005

  Senaryo:

  Steve Kloves, J.K. Rowling

  Ödüller:

  1 Oscar Adaylığı. Diğer 13 ödül & 42 adaylık.

  Henüz hiç yorum yapılmamış.
  İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?

  kredi hesaplama instagram takipçi satın al
  DMCA.com Protection Status