Enigma – The Imitation Game izle
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
8.0 IMDB Puanı 1,269 Görüntülenme

Enigma – The Imitation Game izle

İkinci Dünya Savaşı tüm o sertliğiyle devam ediyor. Film bizi bu savaşın içine,cepheye götürmek yerine arka planda işin teknoloji açısından ne gibi işler döndüğüne götürüyor. Beyazperdede fazlasıyla gördüğümüz ve artık suyunun çıktı İkinci Dünya Savaşı filmlerinden çok çok farklı. Klasik efektler koyup insanları savaştıralım filmi değil. İngilizler Almanların şifreleme sistemlerini çözmekte oldukça zorlanıyorlardı. Bunun sebebi de Hitler'in oluşturduğu yeni Almanya'nın üst seviyede olmasıydı. Bu sistemleri çözemedikleri için gelecek saldırıları haber alamıyor Almanlara karşı hep bir adım geride bulunmak zorunda kalıyorlardı. Bunun büyük felaketlere yol açtığını söylemeye gerek bile yok. İngilizler, ekipte çok fazla insanı çalıştırıp Almanların Enigma şifreleme sistemini çözmek için çaba göstermeye devam ederken, farklı bir yola başvurmak zorunda kalır. Bu yol ile gazetede bir bulmaca yayınlar. Bu bulmacanın içinde bir şifre gizlidir ve bulmacayı çözdüğünde şifreyi bulmuş olursun. İngilizler bu küçük oyun sayesinde bulmacayı çözen insanları işe almaya başlarlar. Ülkenin genç beyinlerine fazlasıyla ihtiyaç vardır. Bu isimlerden biri de kendi alanında yaptığı müthiş çalışmalar ve kendi tarzını yaratmış Profesör Alan Turing'dir. Turing,işi yapmaya başladıkça ne kadar müthiş bir zekaya sahip olduğu anlaşılacaktır. Turing'in Enigma'yı çözmeye çalışması dengeleri alt üst edecektir. Yalnız bir problem vardır. Turing'in Enigma'yı çözmek için deneyeceği yöntem çok tehlikeli ve daha önce İngilizler tarafından hiç denenmemiştir. Film gerçek bir hikayeyi konu alıyor. Alan Turing gerçek bir insan. Onun sayesinde İkinci Dünya Savaşı iki yıl kadar bir süre erken bitti ve fazlasıyla can kurtuldu. Bunun yanında modern teknolojiye yaptığı katkılar inanılmaz düzeyde.Filmseyretfilmizle.com ekibi olarak iyi seyirler dileriz...
Filmi başlatırken açılan REKLAMLAR filmlerin yüklü olduğu sitelerden kaynaklıdır bizden değildir.
Sitemizde yer alan filmleri farklı alternatiflerden izlemek için "KAYNAK" kısmından alternatif player seçeneklerine göz atabilirsiniz.


Sizler de film hakkındaki görüşlerinizi diğer kullanıcılar ile paylaşmak için yorum yapmayı unutmayınız.
NOT: İzlemek istediğiniz filmde çalışmayan kaynak ile karşılaşırsanız "BİLDİR" butonunu kullanarak bizler ile iletişime geçmeniz önemle rica olunur.
  • Yorumlar
  • Detaylar
  • Henüz hiç yorum yapılmamış.
    İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?

    kredi hesaplama instagram takipçi satın al
    DMCA.com Protection Status