Dağ 2 izle
8.9
Sizin Oyunuz:
Oylama: 8.9 /10 (8)
9.5 IMDB Puanı 2 Yorum 17,278 Görüntülenme

Dağ 2 izle

Belki de asker filmlerinin öncülerinden denebilir bu seriye. Çünkü asker filmlerinde yenilikleri hep Dağ serisi yaptı. Dağ 2 den sonra TV'lerde tonlarca asker filmi başlamaya başladı. Çünkü Dağ 2'ye karşı seyircinin müthiş bir ilgisi vardı. Öyle de olmalıydı çünkü Dağ 2 sadece Türk insanının zayıf karnı milliyetçiliği kullanarak gişeden para ummuyordu. Film tamamen bir başyapıt,tamamen gerçekleri yansıtan bir filmdi. Bu yüzden ki seyirciler tarafından çok beğenildi. İlk filminin aksine kahraman Türk Askeri'nin kahraman kuvvetleri namı değer Bordo Bereli'leri bu filmde daha fazla görecektik. Onların kendilerinden çok daha fazla olan düşmana karşı nasıl müthiş taktiklerle dünyanın sayılı kuvvetleri olduğunu gösterecekti bu film bize. İşin garibi filmin içinde klasik Amerikan savaş filmlerinde gördüğümüz gibi "Amerikan propagandası,bir şeyleri abartma,gerçek dışı olaylar" gibi hiçbir unsur bulunmuyordu. Tamamen gerçek her Türk evladının bildiği başarılardı. Belki de filmi gerçekten bu düzeye taşıyan "Gişe için film yapmak değil de gerçek film yapmak." mottosuydu. Çok uzatmadan filmin konusunu anlatalım kısaca. Türk muhabirleri Suriye taraflarında Işid'in yaptığı faaliyetler sonucu esir düşmüştür. Türk ordusu da "Geride asla kimseyi bırakma!" gibi kurallar içine işlediği için Türk muhabirleri bölgeden tahliye etmek için operasyon düzenleyecektir. Operasyona Özel Kuvvetlerden 1 tim katılacaktır. Aslında bu tim dünyaya bedeldir. Müthiş bir taktikle muhabiri teröristlerin elinden kurtaran Tim operasyonu tamamlamanın gururuyla karargaha dönmek ister. Ama bölgede bir köye rastlayana kadar. Bu köye teröristlerin saldıracağı haberi gelir. Türk Ordusu merhameti hiçbir zaman içinden atmayarak oradaki Türkmenler'e yardım edecektir. Türk Ordusu, kadınlar ve çocukların yanında muhabiri de helikoptere bindirip karargaha yollarken neredeyse bir avuç ama dünyalara bedel Türk Askerleri köyü savunmak için hazırlıklara başlar... Karşınıza böyle bir filmle çıktığımız için gurur duyarken,bütün izleyicilerimize iyi seyirler diliyoruz.
Filmi başlatırken açılan REKLAMLAR filmlerin yüklü olduğu sitelerden kaynaklıdır bizden değildir.
Sitemizde yer alan filmleri farklı alternatiflerden izlemek için "KAYNAK" kısmından alternatif player seçeneklerine göz atabilirsiniz.


Sizler de film hakkındaki görüşlerinizi diğer kullanıcılar ile paylaşmak için yorum yapmayı unutmayınız.
NOT: İzlemek istediğiniz filmde çalışmayan kaynak ile karşılaşırsanız "BİLDİR" butonunu kullanarak bizler ile iletişime geçmeniz önemle rica olunur.
  • Yorumlar
  • Detaylar
  • Yorumlar (2)

    kredi hesaplama instagram takipçi satın al
    DMCA.com Protection Status